10 DOVODOV PREČO KÚPIŤ ELEKTRICKÝ KRB

Máte malý alebo veľmi veľký byť? Ste na prvom alebo dvadsiatom prvom poschodí? Uznávate minimalistický štýl alebo ste presadli vintage...

Prečítať celý článok

O elektrických krboch

Elektrické krby za posledné desaťročie výrazne zmenili svoj vzhľad. Stali sa zaujímavou, elegantnou a cenovo dostupnou alternatívou za klasický krb na drevo pre tých, ktorí krb na drevo nemôžu alebo nechcú mať, ale vedia si užiť krásu, ktorú oheň prináša.

Prakticky všetky súčasné elektrické krby sú na diaľkové ovládanie, takže pohodlie pri používaní je zaručené.

Niektoré elektrické krby slúžia aj na kúrenie, iné len na vytvorenie krásnej atmosféry. Bez ohrevu sú hlavne kazety, ich cieľom je pripraviť krásne a útulné prostredie tam, kde nie je problém s teplotou. Pri ostatných krboch je vždy možné špirály vypnúť.

Zostáva si teda už len vybrať typ plameňa, ktorý vás osloví, farebnú verziu a štýl ideálny pre váš interiér. A užívať si pohodu pri krbe.

Plameň v elektrických krboch sa buď premieta na plochu alebo sa vytvára 3D efekt a to viacerými spôsobmi. Pri premietaní na plochu (2D efekt) je veľa možností od skutočne lacných až po maximálne realisticky vyzerajúce krby od známych výrobcov, ktorí sa vývoju elektrických krbov venujú dlhé roky. V našej ponuke máme krby s efektom Optiflame a Optiglo od firmy Dimplex a Spectrafire od Classic Flame. Pri Optiglo sú do ohniska vložené polienka s meniacou sa intenzitou svietenia a vzniká tak dojem tlejúcej pahreby. Classic Flame je postavený výhradne na LED riešeniach, kde si môžete zvoliť z niekoľkých obrazov plameňa.

Opti - glo

Optiflame

Spectrafire LED

3D efekt je hitom posledných rokov.

Realizuje sa buď pomocou vody (OptiMyst) alebo rôzne umiestnenými zrkadlami, prípadne sofistikovanou projekciou. V každom prípade je to priestorové riešenie, ktoré osloví aj tých najnáročnejších.

Prezrieť ponuku OptiMyst