O ELEKTRICKÝCH KRBOCH

Elektrické krby za posledné desaťročie výrazne zmenili svoj vzhľad. Stali sa zaujímavou, elegantnou a cenovo dostupnou alternatívou.

Prečítať celý článok

10 dovodov prečo kúpiť elektrický krb

1. Žiaden dym

Nemáte radi, keď v byte cítiť dym, je v záclonách, v koberci,... proste všade? Elektrický krb dym nevytvára, vôňu po dreve a ihličí si ľahko vytvoríte niekoľkými kvapkami prírodného oleja do ohniska.

2. Energetická úspora

Elektrický krb môže ušetriť aj peniaze - počas jari a jesene nemusíte zapínať celý vykurovací systém - stačí si sadnúť ku krbu a za chvíľu je teplo. Kúrite len tam a vtedy, kde a keď to práve potrebujete.

3. Minimálna údržba

Údržba spočíva maximálne vo výmene žiaroviek (pokiaľ nemáte LED verziu) a pri 3D verzii OptiMyst je potrebné dolievať vodu a odstrániť po čase vodný kameň. Prípadne utrieť prach. A už nič viac.

4. Náklady

Elektrické krby sú v rôznej cenovej hladine, môžete si vyberať aj podľa toho, koľko chcete do krbu investovať. Pri niektorých typoch vás ceny určite príjemne prekvapia, nájdete však aj luxusné verzie, kde dostanete skutočne výnimočný krb s výnimočným vzhľadom.

Pri používaní samotný efekt (hlavne ak krb je v LED verzii) veľa energie nepotrebuje, samotná spotreba závisí len od tepla, ktoré od krbu budete odoberať, čo je maximálne 2kW za hodinu, podľa

5. Užívanie krbu

Nuž, treba stlačiť tlačidlo na diaľkovom ovládači, prípadne si vybrať efekt plameňa, a užívať si.

6. Životnosť

Životnosť krbu trvá pri správnom používaní desiatky rokov, je to jednoduché zariadenie, kde ide hlavne o dizajn.

7. Inštalácia

Inštalácia krbu pozostáva väčšinou len z pripojenia do elektrickej zásuvky. Pri krbových vložkách je potrebné ich zabudovať - môže to byť aj do dreva, sadrokartónu a podobne, čo znamená väčšiu variabilitu a lacnejšie riešenia ako pri klasických krboch. Pri portáloch väčších rozmerov sa vyžaduje ich montáž - je jednoduchá, dá sa zvládnuť rýchlo a so základnými nástrojmi ako je skrutkovač.

8. Neobmedzené možnosti

Máte malý alebo veľmi veľký byť? Ste na prvom alebo dvadsiatom prvom poschodí? Uznávate minimalistický štýl alebo ste presadli vintage, prípadne po návrate z Anglicka si chcete priniesť kúsok ich sveta domov? Oslovuje vás biela farba alebo radšej teplý orech? Pre každého sa niečo nájde.

9. Celoročné použitie

Niekedy aj v auguste sa človek potrebuje zohriať. Keď sme zmokli na dlhej túre, alebo útočí bacil. Alebo chceme len tak, bez ohľadu na to, či je február, máj alebo november, posedieť si s pohárom vína pri krbe. Alebo ukľudniť deti, veď aj rozprávka sa číta pri krbe príjemnejšie, alebo posedieť a kamoškami, alebo zohriať babkine studené ruky, alebo ...

10. Bezpečnosť

Elektrický krb je štandardné elektrické zariadenie, jeho konštrukciu upravujú bezpečnostné normy, ak dôjde k poruche, krb sa vypne.